Chesz wiedzieć więcej o tworzeniu stron internetowych?

Ty to masz

WEB

czyli subietkywy blog webdevelopera :)
Zobacz co nowego

Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje WordPressa?

I choć automatyczne aktualizacje są niezwykle przydatne dla użytkowników WordPressa, bo w zamyśle mają zwiększać komfort w użytkowaniu i ulepszać swoje funkcje, to niestety coraz częściej mamy do czynienia, że po aktualizacji coś przestaje działać tak jak powinno, a my odkrywamy, że to co zaktualizowane, nie zawsze znaczy lepsze. Jak wyłączyć automatyczne aktualizacja WordPressa i indywidualnie decydować o tym co i kiedy chcemy zaktualizować?
Read more

Co będzie gdy stracę wszystkie dane serwerze? Czyli jak zapobiec katastrofie!

Czy też kiedyś Wam się śniło, że straciliście wszystkie dane, wszystkie zdjęcia i wszystkie wpisy z Waszej strony, albo ktoś postąpił niezwykle nieuprzejmie i włamał Wam się na serwis? Tak, każdy z nas miewa takie sny, na szczęście są to tylko koszmary, które w żaden sposób nie okażą się być proroczymi. Jeśli tylko wykonacie backup Wasze strony WordPress. Regularne kopie zapasowe to konieczność, która nie sprawia trudu i tak naprawdę nie wymaga naszego udziału. Od czego zacząć?
Read more

Jak zrobić wielojęzyczną witrynę w WordPressie? Przedstawiamy wtyczkę POLYLANG!

Posiadanie wielojęzycznej strony jest bardzo ważne, zwłaszcza jeśli chcemy zdobyć nowych klientów i czytelników. Posiadanie wielojęzycznej strony nie niesie za sobą wiele zalet, a zainstalowanie jej wcale nie jest trudne. Wystarczy skorzystać z darmowej wtyczki, którą oferuje nam WordPress, by mieć możliwość przetłumaczenia na swojej strony na taką ilość języków, jąką tylko chcemy. Od czego zacząć?
Read more

Jak zastąpić domyślną wyszukiwarkę czymś innym? Czymś LEPSZYM?

I choć WordPress jest potęgą, a jego coraz to nowsze wersje mają ciekawsze rozwiązania i ulepszenia, to funkcjonalność domyślnej wyszukiwarki WordPressa nadal pozostawia wiele do życzenia. Na pewno nie raz byliście w sytuacji, w której w pisywaliście wszelkie możliwe kombinacje wyrazów i fraz, aby znaleźć to, czego szukacie, a mimo to, wyszukiwarka nie pomogła? A może nie raz było tak, że odpowiedź była na trzeciej czy piątej stronie? Aby tego uniknąć, pojawiło się wiele nowych wtyczek, których działanie ma polepszyć funkcjonowanie wyszukiwarki i zwiększyć użytkownikom komfort wyszukiwania.
Read more

Jak zarabiać na blogu?

Blog zdecydowanie jest bardzo dobrym pomysłem na zarabianie pieniędzy. Może okazać się głównym źródłem dochodów i wielu innych korzyści. Jednakże prowadzenie bloga jest tak naprawdę ciężką pracą i tylko ci, którzy będą regularnie ulepszać swoją stronę i cierpliwie poczekają na „ten” moment, mogą osiągnąć sukces. Jak zacząć zarabiać na blogu? Jakie podjąć kroki, aby nasza pasja przerodziła się w źródło dochodu, a jednocześnie nie sprzedać swojej duszy?
Read more

Jak zainstalować WordPressa na serwerze BlueHost?

Jeśli zaczynacie przygodę z Internetem i zdecydowaliście się korzystać z WordPressa, jesteście na dobrej drodze, aby z łatwością i przyjemnością prowadzić bloga lub stronę internetową. Zanim jednak staniecie się sławnymi blogerami, Waszą pierwszą czynnością będzie zainstalowanie narzędzia, dzięki któremu Wasza strona będzie wyglądać profesjonalnie, a Wy, nawet jeśli  nie macie bladego pojęcia o programowaniu, będziecie mogli korzystać z mnóstwa funkcji, które oferuje właśnie ten CMS.
Read more

Jak zoptymalizować obrazy na naszej stronie? Wtyczka, dzięki której wszystko stanie się banalnie proste!

Wyrażanie słów za pomocą obrazów zapada nam na bardzo długo w pamięci, często obrazy wizualizują nasze myśli, ponadto przyjemniej nam się ogląda niż czyta. Dlatego też bardzo lubimy zdjęcia i lubimy strony oraz blogi ze zdjęciami. Dla blogerów i właścicieli stron dodawanie dużej ilości zdjęć może okazać się problemem. Dlaczego? Grafiki są ciężkie, a ich duże ilości, znacząco spowalniają ładowanie się strony. Co zrobić, aby uniknąć takich problemów?
Read more

Najlepsze wtyczki do formularzy WordPressowych

Każdy bloger powinien zadbać o formularz kontaktowy, który jest jednym z podstawowych i koniecznych udogodnień na blogu. Z pomocą przychodzą nam oczywiście wtyczki WordPressa, których zadaniem specjalnym powinna być ochrona przed spamem, prosta konfiguracja, łatwość dodania formularzu oraz jego użytkowania, a także dopasowanie wyglądu wtyczki do strony. Wtyczek, które zapewniają nas o takim działaniu jest naprawdę dużo, dlatego warto decydować się na te najlepsze. O jakich mówimy?

Read more

Jak możemy Ci pomóc?

Napisz lub zadzwoń do nas. Łukasz odpowiada szybciej niż myślisz ;)

x