24 stycznia 2015 WordpressManiac

Dlaczego Twoja strona potrzebuje Newslettera?

Jak myślicie, dlaczego  podczas zakupów internetowych, zakładania kont na różnych stronach czy pobierania plików, wymaga się od nas wpisywania naszych adresów mailowych? Jeśli nie chcemy podać maila, sprytniejsi właściciele stron dodają opcję „zarejestruj się przez Facebook”, dzięki czemu nasz mail automatycznie jest w ich bazie danych. Dlaczego wszyscy tak bardzo chcą znać nasze maile? Ponieważ mail, moi drodzy, jest potęgą. Każdy użytkownik Internetu, korzysta z internetowej skrzynki pocztowej, dlatego też marketing mailowy wciąż się rozwija i wciąż rośnie jego siła. Narzędziem do tego potrzebnym jest m.in. newsletter, dzięki któremu można zyskać bardzo dużą ilość czytelników.

Ludzie sprawdzają swoje maile

Pomimo natłoku zajęć i obowiązków, wielu z nas sprawdza swoje skrzynki pocztowe. Codziennie. Kilka razy dziennie. Oczywiście, jest ryzyko, że mail wysłany przez nas nie zostanie odczytany, lub będzie wysłany do katalogu SPAM, ale dzięki ciekawemu nagłówkowi, nad którym warto pomyśleć, a także na samym fakcie, że mail i tak zostanie wysłany i będzie mógł czekać na odczytanie nawet bardzo długi czas, możemy być pewni, że ten biznes jest potęgą.

Kontakt z czytelnikami i klientami

Kontakt  z czytelnikami to bardzo ważny aspekt dla blogerów. Bardzo ważne jest też, aby klienci firm czy sklepów byli informowani o nowych promocjach czy produktach. Dzięki takim zachowaniom, udowodnimy, że zależy nam na tym, aby ludzie, którzy polubili nas i naszą twórczość, zostali docenieni. Taki sposób przybliża nas do czytelników oraz pogłębia naszą relację z nimi i sprawia, że jesteśmy lepiej oceniani, co w erze wiecznej krytyki jest niezwykle cenne.

Balans to podstawa

Napisanie newslettera nie jest tak proste, jak mogłoby się to wydawać. Bardzo łatwo można przesadzić i zrazić do siebie czytelników. Oczywiście, nie każdy z nas ma dar pisania, ale każdy z nas może się naprawdę postarać i sprawić, że nasza praca nie pójdzie na marne, a czytelnicy zostaną zmotywowani do działania i z niecierpliwością będą czekać na kolejne informacje od nas.

wsija

Dzięki newsletterowi wiesz i analizujesz wszystko

Newsletter pozwala nam zanalizować praktycznie wszystko co chcemy. Możemy się dowiedzieć o ilości kliknięć, liczbie odczytanych maili, wskaźnikach subskrypcji oraz rezygnacji z niej, ilości udostępnień i dużo, dużo więcej. Co ciekawe, można również wykonać badania w swojej grupie, dzięki którym dowiemy się, jak reagują użytkownicy na tematy maili. To pozwoli nam ustalić nam, jak pisać, aby zachęcać ludzi do przeczytania maila.

Od czego zacząć?

Na rynku istnieje bardzo dużo serwisów wysyłających newslettery i każdy z nich ma zarówno dużo zalet jak i wad. Jednakże warto zanotować, że są one płatne i nie należą do najtańszych. Nie jesteśmy jednak na stronej pozycji, gdyż używając WordPressa, możemy pobrać i zaktualizować darmowe wtyczki, które niczym nie ustępują płatnym serwisom. Wypróbujcie takie pluginy, jak Subscribe2, SendPress Nesletters, a także Sendit Newsletter.

Grafika: http://www.designfollow.com/http://www.wpbestof.com/

Jak możemy Ci pomóc?

Napisz lub zadzwoń do nas. Łukasz odpowiada szybciej niż myślisz ;)

x