4 lutego 2015 WordpressManiac

Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje WordPressa?

I choć automatyczne aktualizacje są niezwykle przydatne dla użytkowników WordPressa, bo w zamyśle mają zwiększać komfort w użytkowaniu i ulepszać swoje funkcje, to niestety coraz częściej mamy do czynienia, że po aktualizacji coś przestaje działać tak jak powinno, a my odkrywamy, że to co zaktualizowane, nie zawsze znaczy lepsze. Jak wyłączyć automatyczne aktualizacja WordPressa i indywidualnie decydować o tym co i kiedy chcemy zaktualizować?

Co mają na celu automatyczne aktualizacje?

Automatyczne aktualizacje są w teorii niezwykle dobrym narzędziem, bo ich głównym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w sieci. Dlaczego? Chodzi o to, że WordPress jest bardzo popularnym CMS-em i coraz więcej osób chce wykorzystać jego słabe strony (których i tak jest niewiele) do własnych korzyści i celów. Dlatego też twórcy WordPressa  usuwają błędy i dodają coraz to nowsze poprawki dot. Bezpieczeństwa. Dlatego też, żeby jak najbardziej skrócić czas na ewentualny atak WordPressa, aktualizacje pojawiają się coraz częściej.

Jak uniknąć automatycznych aktualizacji?

Aby uniknąć wielu problemów związanych z automatyczną aktualizacją WordPressa, z którą mamy do czynienia od wersji 3.7, a mówimy o błędach z szablonami lub wtyczkami, których pojawia się sporo, powinniśmy skorzystać z bardzo prostej komendy.

Poprzez klienta FTP dostaniemy się do plików naszej strony WordPressowej. Tam, w głównym folderze znajdziemy plik wp-config.php, do którego należy dodać nową linijkę kodu:

1 define( ‚WP_AUTO_UPDATE_CORE’, false );

 

Dzięki tej komendzie aktualizacje będą się odbywać tylko na nasze żądanie.

Tak czy nie?

Dla niektórych może być to trudna decyzja – zdecydować się automatyczne aktualizacje i zaufać twórcom WordPressa, ale jednocześnie narażać się na mnóstwo błędów i lekko zszarganych nerwów czy może samemu decydować o tym kiedy przeprowadzić aktualizację, ale z drugiej strony być narażonym na ataki? Jedno jest pewne – wyłączenie automatycznej aktualizacji nic nie kosztuje, jest bardzo proste i wbrew pozorom może okazać się dużo przydatniejsze niż otaczające i zstępujące na nas co rusz nowe wersje WordPressa, wtyczek i szablonów. Decyzja jednak należy do Was!

Grafika: http://www.squareonemd.co.uk/

Jak możemy Ci pomóc?

Napisz lub zadzwoń do nas. Łukasz odpowiada szybciej niż myślisz ;)

x