26 stycznia 2015 WordpressManiac

Jak zainstalować WordPressa na serwerze BlueHost?

Jeśli zaczynacie przygodę z Internetem i zdecydowaliście się korzystać z WordPressa, jesteście na dobrej drodze, aby z łatwością i przyjemnością prowadzić bloga lub stronę internetową. Zanim jednak staniecie się sławnymi blogerami, Waszą pierwszą czynnością będzie zainstalowanie narzędzia, dzięki któremu Wasza strona będzie wyglądać profesjonalnie, a Wy, nawet jeśli  nie macie bladego pojęcia o programowaniu, będziecie mogli korzystać z mnóstwa funkcji, które oferuje właśnie ten CMS.

Instalacja WordPressa

BlueHost to jeden z największych dostawców usług hostingowych, a co za tym idzie, oferuje przydatne i proste w obsłudze rozwiązania. Instalacja WordPressa odbywa się oczywiście w Panelu administracyjnym, który na BlueHost nazywa się cPanel. Po zalogowaniu się do hostingu, szukamy ikony WordPressa i klikamy na nią. Następnie wybieramy opcję „Instaluj” (Install).

bluehost_cpanel_wordpress

Nazwa bloga

Teraz powinniśmy wybrać domenę, którą wcześniej przypisaliśmy do hostingu. Kolejnym krokiem jest wpisanie nazwy bloga, czyli jego tytułu, a także ustalenie loginu i hasła, za pomocą którego będziemy się logować do WordPressa. Pamiętajcie o tym, że zarówno tytuł bloga, jak i login oraz hasło możecie zmienić w każdym momencie istnienia bloga. Po uzupełnieniu pól, klikamy „Instaluj”.

/wp-admin

Po tym kliknięciu, WordPress jest już zainstalowany. Kolejnym krokiem jest zalogowanie do WordPressowego  panelu administracyjnego. Jak to zrobić? Wpisujemy adres naszej strony w adresie przeglądarki internetowej i dodajemy końcówkę „ wp-admin” (np. jestem-blogerem.pl/wp-admin). Powinniśmy zobaczyć okno, do którego się logujemy za pomocą loginu i hasła ustalonych wcześniej w cPanel.

login_form

To już naprawdę koniec!

Na tym koniec! Instalacja WordPressa przebiegłą pomyślnie, a Wy możecie zapoznać się z kokpitem WordPressa i zacząć tworzyć naprawdę profesjonalny blog! WordPress oferuje kilkadziesiąt tysięcy różnych wtyczek i motywów, dzięki czemu blogowanie staje się naprawdę proste, szybkie i przyjemne. Do dzieła blogerzy!

Grafika: http://codex.wordpress.org/http://donationgandhi.com/http://www.dimeboxbooks.com/

Jak możemy Ci pomóc?

Napisz lub zadzwoń do nas. Łukasz odpowiada szybciej niż myślisz ;)

x