27 stycznia 2015 WordpressManiac

Jak zarabiać na blogu?

Blog zdecydowanie jest bardzo dobrym pomysłem na zarabianie pieniędzy. Może okazać się głównym źródłem dochodów i wielu innych korzyści. Jednakże prowadzenie bloga jest tak naprawdę ciężką pracą i tylko ci, którzy będą regularnie ulepszać swoją stronę i cierpliwie poczekają na „ten” moment, mogą osiągnąć sukces. Jak zacząć zarabiać na blogu? Jakie podjąć kroki, aby nasza pasja przerodziła się w źródło dochodu, a jednocześnie nie sprzedać swojej duszy?

Bezpośrednia sprzedaż reklam

Pierwszym sposobem zarabiania jest bezpośrednia sprzedaż powierzchni reklamowych na blogu. Jest to sposób na comiesięczną pensję, której kwota często może wyjść poza Wasze najśmielsze oczekiwania. Oczywiście, należy pamiętać, aby zachować równowagę. Chodzi o to, aby nie oszukiwać samego siebie, ani tym bardziej czytelników, którzy od razu zauważą, że bloger po prostu się „sprzedał”. To nie przysparza ani sympatii czytelników ani większego grona fanów.

Afiliacja

Bardzo dużo firm oferuje blogerom programy partnerskie, dzięki którym, w zamian za generowanie sprzedaży, otrzymują prowizje. Kwoty najczęściej są ustalane lub stanowią procent całkowitej sprzedaży. Często z taką akcją łączą się również promocje dla czytelników, dzięki czemu sprzedaż produktów rośnie, blogerzy zarabiają, a czytelnicy cieszą się z promocyjnych cen. Podobnie jak w poprzedniej kwestii, warto zachować umiar i nie współpracować z każdą firmą, która akurat wyjdzie z ofertą. Takie zachowania bardzo irytują czytelników i zniechęcają do kolejnych odwiedzin Waszego bloga.

Usługi

Konsultacje oraz Freelancing są w cenie. Posiadanie pewnej wiedzy i możliwość podzielenią się nią z innymi jest usługą, która może być źródłem Waszych dochodów. Jeśli więc prowadzicie bloga o tematyce ścisłej, technicznej, marketingowej czy reklamowej i jesteście kompetentnymi w swojej dziedzinie, znaleźliście się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie. Czysta wiedza poparta argumentami i dowodami jest dzisiaj bardzo cenna i może podnieść nie tylko stan konta, ale i autorytet blogera.

Wpisy sponsorowane

Wpisy sponsorowane to sposób na zarabianie, który jednocześnie jest bardzo przyjemny, ale z drugiej strony, niezwykle trudny. Warto od samego początku istnienia bloga wiedzieć, w jakim kierunku chcemy iść i z jakimi markami moglibyśmy współpracować. Jeżeli od samego początku prowadzicie bloga przyrodniczego, to zdecydowanie się na wpis sponsorowany firmy odzieżowej nie ma sensu. Powtarzam po raz kolejny – Wasi czytelnicy nie są głupi! Zorientują się szybciej niż Wy, że to pieniądze są dla Was najważniejsze.

Poważne blogowanie to wbrew pozorom nie jest bułka z masłem. Trzeba być ostrożnym i zachować umiar. Współpraca z dużymi firmami jest niezwykle przydatna i opłacająca się, ale pamiętajcie, że blog musi stanowić całość, musi być jednolity, a Wy musicie być stanowić autorytet, który będzie w stanie przekonać czytelników o swojej autentyczności. Jeśli uda Wam się ta sztuka, prowadzenie bloga będzie nie tylko czystą przyjemnością, ale i czystym zyskiem.

Grafika: http://michaelhyatt.com/,

 

Jak możemy Ci pomóc?

Napisz lub zadzwoń do nas. Łukasz odpowiada szybciej niż myślisz ;)

x