28 stycznia 2015 WordpressManiac

Jak zastąpić domyślną wyszukiwarkę czymś innym? Czymś LEPSZYM?

I choć WordPress jest potęgą, a jego coraz to nowsze wersje mają ciekawsze rozwiązania i ulepszenia, to funkcjonalność domyślnej wyszukiwarki WordPressa nadal pozostawia wiele do życzenia. Na pewno nie raz byliście w sytuacji, w której w pisywaliście wszelkie możliwe kombinacje wyrazów i fraz, aby znaleźć to, czego szukacie, a mimo to, wyszukiwarka nie pomogła? A może nie raz było tak, że odpowiedź była na trzeciej czy piątej stronie? Aby tego uniknąć, pojawiło się wiele nowych wtyczek, których działanie ma polepszyć funkcjonowanie wyszukiwarki i zwiększyć użytkownikom komfort wyszukiwania.

Relevanssi

To jedna z najpopularniejszych wtyczek, mająca za zadanie podnieść standardy wyszukiwania. Relevansii przede wszystkim oferuje trafniejsze wyniki wyszukiwania, a dodatkowo zapewnia wiele opcji dostosowania. Stawia nacisk na znaczenie, a użytkownicy mogą używać operatorów I oraz LUB, aby poprawić wyniki wyszukiwania.

relevanssi-options

Dave’s WordPress Live Search

To wtyczka, która oferuje wyszukiwanie „na żywo”. Tak, znacie to z Google i musicie przyznać, że to bardzo przydatna opcja. Użytkownicy wpisując daną frazę mają możliwość zobaczyć wyniki wyszukiwania i bezpośrednio przejść do interesującej ich strony. Oprócz wyszukiwania na żywo, wtyczka oferuje dostosowanie do wyników wyszukiwania.

daves-live-search

Search Everything

Jak sama nazwa wskazuje, Search Everything pozwala nam na filtrowanie wyników poprzez wyszukiwanie komentarzy, stron, kategorii, tagów i wiele, wiele więcej. Dzięki Search Everything, mamy możliwość podkreślenia wyszukiwanych terminów, a także wyszukiwać ich wśród naszych postów i wpisów.

search-everything-settings

Swiftype Search

Tej wtyczki używają głównie duże firmy. Wyniki wyszukiwania wykonywane są na własnych serwerach, dzięki czemu strona internetowa nie jest tak obciążona. Oprócz tego wyświetlane są statystyki, takie jak najlepsze pytania, trendy wyszukiwania, najczęściej klikane treści, a także możliwość zmiany kolejności wyników wyszukiwania.

screenshot-1

Highlight Search Terms

Ta wtyczka nie zastępuje domyślnej wyszukiwarki WordPressa, ale ma zdecydowanie poprawić jej działanie. Wyszukiwane frazy są podświetlone, a słowa zamknięte w cudzysłowiu uznawane są pojedynczy termin, dzięki czemu wyszukiwanie staje się szybsze i trafniejsze.

09-highlight-search-plugin

Jeśli zaliczacie się do tej grupy użytkowników WordPressa, których zdecydowanie irytuje funkcjonalność domyślnej wyszukiwarki, wypróbujcie działanie wyżej wymienionych wtyczek, dzięki którym Wasza frustracja na pewno minie, a wyniki wyszukiwania niewątpliwie ulegną zmianie! Na lepsze!

Grafika: http://www.wpmayor.com/http://premium.wpmudev.org/https://wordpress.orghttp://rebelvision.com/

Jak możemy Ci pomóc?

Napisz lub zadzwoń do nas. Łukasz odpowiada szybciej niż myślisz ;)

x