22 stycznia 2015 WordpressManiac

Najlepsze wtyczki do formularzy WordPressowych

Każdy bloger powinien zadbać o formularz kontaktowy, który jest jednym z podstawowych i koniecznych udogodnień na blogu. Z pomocą przychodzą nam oczywiście wtyczki WordPressa, których zadaniem specjalnym powinna być ochrona przed spamem, prosta konfiguracja, łatwość dodania formularzu oraz jego użytkowania, a także dopasowanie wyglądu wtyczki do strony. Wtyczek, które zapewniają nas o takim działaniu jest naprawdę dużo, dlatego warto decydować się na te najlepsze. O jakich mówimy?

Contact Form 7 + CAPTCHA

Contact Form 7 to bardzo popularna wtyczka, która może okazać się potęgą, jeśli użytkownicy będą potrafili wykorzystać jej zalety. A tych jest sporo, bo dzięki tej CF7 możemy tworzyć naprawdę rozbudowane formularze, które nie ograniczają się jedynie do kontaktu z właścicielem strony.

Wadą tej wtyczki jest jedynie konieczność budowania formularzy za pomocą kodu HTML, jednakże tuż po zainstalowaniu, użytkownicy mogą wykorzystać przykładowy formularz kontaktowy i dopasować go do własnych potrzeb, a wraz z upływem czasu pogłębić swoje umiejętności i bez problemu używać kodów HTML.

contact-form-7

Do Contact Form 7 dołączono również wiele wtyczek, które są dodatkami. Bardzo ważnym dodatkiem jest dodatek CAPTCHA, dzięki któremu jesteśmy w stanie dodać do własnego formularza alternatywne do wbudowanego pole z kodem zabezpieczającym.

Ninja Forms

Ta darmowa wtyczka zapewnia budowanie formularzy za pomocą „przeciągnij” i „upuść”. Ninja Forms to także oferta takich opcji jak „pytania i odpowiedzi”, dzięki czemu w bardzo łatwy sposób można uniknąć spamu. Zarówno formularze jak i pola mogą być importowane oraz eksportowane, a także zapisywane, tak, aby można było je wykorzystać w innej formie.

ninjaforms-form-settings

Fast Secure Contact Form

Ta wtyczka automatycznie blokuje tzw. spammerów, którzy są już znani w świecie Internetu. Dostępne formularze są dość proste, ale dzięki ustawieniom możecie zmienić i zmodyfikować każdą cześć formularzy. Fast Secure Contact Form oferuje również udostępnianie komunikatów o błędach, a także wiadomości e-mail z potwierdzeniem.

fast-secure-contact-form

Jetpack Contact Form

Jest to bardzo uniwersalna wtyczka, zawierająca ponad 30 różnych modułów. Oprócz tego, że Jetpack świetnie się nadaje integrowania bloga z mediami społecznościowymi, jest także bardzo dobrym pomysłem do tworzenia formularzy kontaktowych. W takim formularzu znajduje się nazwisko, domyślny adres e-mail, strona internetowa i pole do oddawania komentarzy. Jeśli więc macie już zainstalowany Jetpack, możecie skorzystać z tej wtyczki i użyć jej przy tworzeniu podstawowego formularzu.

EOmtDxBqkjZlSp7p

Wszystkie powyższe wtyczki są darmowe i naprawdę bardzo dobrze spełniają swoje zadania. Budują formularze kontaktowe, które w bardzo prosty sposób się tworzy, a w niektórych przypadkach również edytuje. Jeśli więc nie macie na swoim blogu formularzu kontaktowego, nie czekajcie ani chwili dłużej i wykorzystajcie którąś z wtyczek, aby Wasza strona stała się bardziej profesjonalna!

Grafika: http://wordpresskb.com/, http://wpdevsnippets.com/http://premium.wpmudev.org/http://contactform7.com/

Jak możemy Ci pomóc?

Napisz lub zadzwoń do nas. Łukasz odpowiada szybciej niż myślisz ;)

x